Ralbex a câştigat cupa

Echipa Ralbex Progresul Turcine?ti, proasp?t promovat? în e?alonul al treilea al fotbalului românesc, a reu?it sâmb?t?, la Sadu, s? câ?tige Cupa României „Creativ” dup? ce a întrecut în final?, cu scorul de 3-1 (2-1) ambi?ioasa forma?ie Unirea Cru?e?.

Partida a început în nota de dominare a echipei din Turcine?ti care a irosit în primul sfert de or? mai multe ocazii.Ghinionul lor a fost spart în minutul 20 prin golul reu?it de Tarhat. În minutul 34 Mihu? majoreaz? scorul la 2-1.Patru minute mai târziu e penlty pentru Unirea, lovitur? transformat? de c?pitanul echipei, Calu.

Începutul reprizei secunde aduce câteva ocazii pentru echipa din Cru?u?, dar cei care înscriu sunt tot cei de la Turcine?ti, prin Cazacu, în minutul 59, la o lovitur? de la col?.
Trofeul a fost înmânat înving?torilor de fostul interna?ional Auric? ?icleanu.

28.06.2009. 00:02

kaka 29.06.2009. 21:21

@ kaka 29.06.2009. 00:33

kaka 28.06.2009. 22:40