Pandurii – Petrolul 1-1

Pandurii Tg-Jiu a terminat la egalitate meciul disputat împotriva echipei Petrolul Ploie?ti, scor 1-1.

Gorjenii au început meciul în for??, deschizând scorul înc? din minutul 3, prin Mihai Roman, care a reluat în plas? în urma unei respingeri gre?ite a lui Cobrea.
Vezi VIDEO

Petrolul a revenit pe tabel? chiar înainte de pauz?, în minutul 43, ?utul lui De Lucas din marginea careului oprindu-se în plas?, dup? ce a lovit bara.
Vezi VIDEO

Echipe de start:

PANDURII:
Stanca – Plea?c?, Christou, Elton da Silva, Momcilovici – Nistor, Anton, R?du?, – Buleic?, M. Roman II, Nicoar?
Rezerve: Glivas, Mevlja, Erico, Shalaj, L. Iorga, Predescu, Matulevicius.

PETROLUL:
Cobrea – Alcenat, Gerson, Satli, Fanchone – Mustivar, De Lucas – Astafei, Mutu, L. Marinescu – Tamuz.
Rezerve: Pecanha, Be?a, Nepomuceno, Gallegos, Priso, Pastorini, Peteleu.

Dup? ?apte etape, Pandurii Tg-Jiu ocup? locul 13 în clasamentul Ligii 1, cu 13 puncte.

15.09.2014. 15:34