Liga a III a si Liga a IV a

Liga a III a – Seria IV
FC Caracal – Minerul Matasari 1-0
Minerul Motru – Adunatii Copaceni 6-1
Oltchim – Viitorul Pucioasa 1-1
FC Arges II – Alro Slatina 0-1
FC Bals – Prometeu Craiova 0-1
Chimia Craiova – Gaz Metan Craiova 0-1
CFR Craiova – Armata Craiova 1-2
CS Muscelul – Progresul Corabia 1-1
Energia Rovinari – Jiul Rovinari 1-2

Clasament:
1. Prometeu Craiova 2 2 0 0 4-1 6
2. FC Caracal 2 2 0 0 3-0 6
3. Gaz Metan 2 2 0 0 3-0 6
4. Alro Slatina 2 2 0 0 3-0 6
5. Progresul Corabia 2 1 1 0 3-2 4
6. Viitorul Pucioasa 2 1 1 0 2-1 4
7. Minerul Motru 2 1 0 1 7-3 3
8. Jiul Rovinari 2 1 0 1 2-1 3
9. Minerul Matasari 2 1 0 1 2-1 3
10. Adunatii Copaceni 2 1 0 1 7-7 3
11. Chimia Craiova 2 1 0 1 1-1 3
12. Armata Craiova 2 1 0 1 2-3 3
13. Muscelul Câmpulung 2 0 1 1 1-3 1
14. Oltchim 2 0 1 1 2-7 1
15. Energia Pandurii 2 0 0 2 0-4 0
16. FC Bals 2 0 0 2 0-2 0
17. FC Arges II 2 0 0 2 1-4 0
18. CFR Craiova 2 0 0 2 1-4 0

Etapa a III a, 29 – 08 – 2008:
Armata Craiova – Chimia Craiova
Minerul Matasari – CFR Craiova
Progresul Corabia – FC Caracal
Prometeu Craiova – Oltchim Râmnicu Vâlcea
Viitorul Pucioasa – Adunatii Copaceni
ALRO Slatina – FC Bals
Jiul Rovinari – FC Pitesti II
Gaz Metan CFR Craiova – Energia Rovinari
Muscelul Câmpulung – Minerul Motru

Liga IV / Rezultatele etapa I:
Minerul II Matasari – International Balesti 2-0
Viitorul Negomir – Gilortul Carbunesti 1-4
Pandurii Pades – Unirea Dragotesti 1-1
Stiinta Turceni – Viitorul Branesti 7-3
Energetica Tismana – Petrolul Stoina 1-1
Viitorul Câlnic – Dinamo Stanesti 1-0
Ralbex Turcinesti – Petrolul Ticleni 3-2
Parângul Sadu – Stiinta Turburea 2-2
Flacara de Amaradia – Vulturii Farcasesti 4-0

Etapa a II-a, sâmbata 30 august:
International Balesti – Vulturii Farcasesti
Stiinta Turburea – Flacara de Amaradia
Petrolul Ticleni – Parângul Sadu
Dinamo Stanesti – Ralbex Turcinesti
Petrolul Stoina – Viitorul Câlnic
Viitorul Branesti – Energetica Tismana
Unirea Dragotesti – Stiinta Turceni
Gilortul Carbunesti – Pandurii Pades
Minerul II Matasari – Viitorul Negomir.

Onoare / Rezultate etapa I :
Viitorul Plopsoru – Stiinta Pestisani 0-3
Unirea Cruset – AS Aninoasa 8-1
Triumful Borascu – Stiinta Hurezani 7-3
Victoria Bolbosi – Stiinta Godinesti 2-0
Unirea II Dragotesti – Viitorul Urdari 6-1
Bradul Polovragi – Gilortul Bengesti 1-0
Oltetul Alimpesti – Unirea Tântareni 2-3
Stejarul Runcu –Stiinta „Stroescu” Telesti 2-3
Viitorul Catunele – Unirea Bolbosi 4-1
Avântul Baia de Fier – Stiinta Ceplea 2-8

Etapa a II-a, duminica 31 august:
AS Aninoasa – Viitorul Plopsoru; Stiinta Hurezani – Unirea Cruset
Stiinta Godinesti – Triumful Borascu; Viitorul Urdari – Victoria Bolbosi;
Gilortul Bengesti – Unirea II Dragotesti; Unirea Tântareni – Bradul Polovragi;
Stiinta „Stroescu” Telesti – Oltetul Alimpesti; Unirea Bolbosi – Stejarul Runcu;
Stiinta Ceplea – Viitorul Catunele; Stiinta Pestisani – Avântul Baia de Fier.

27.08.2008. 07:46


Acest articol n-are nici un comentariu.

0 Comments

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password