SERVICII
 DIVERSE
 Adaugă Anunț!

Prima victorie pe teren propriu

Pandurii a învins-o cu 4-0 pe Oțelul, însă gorjenii și-au apropiat victoria abia în repriza secundă, după ce la pauză scorul a fost 0-0.

Roman a marcat din centrarea lui Momcilovic pentru 1-0, iar în următoarele trei minute, gazdele au mai dat încă două goluri, pe fondul erorilor copilărești din defensiva oaspeților.

Rezerva Matulevicius a făcut 2-0, iar Roman a reuşit dubla în meciul de la Târgu Jiu. La primul meci de la revenirea la Galaţi, veteranul Cernat putea să reducă din diferență, dar a tras peste poartă.

Lituanianul Matulevicius n-a iertat de cealaltă parte şi a făcut 4-0, stabilind și scorul final al meciului.

Pe final, puştiul trimis de Steaua la Oţelul, Grădinaru, a luat al doilea galben şi a devenit al optulea gălăţean eliminat în nouă etape.

În etapa viitoare, Pandurii joacă pe terenul Universității Cluj, în timp ce Oțelul are o misiune foarte grea în meciul cu Steaua, de la Galați.