SERVICII
 DIVERSE
 Adaugă Anunț!

Pandurii Tg-Jiu, victorie în faţa Rapidului

Formaţia gorjeană Pandurii Tg. Jiu a învins cu 2-0 pe Rapid, după golul din prima repriză a lui Mihai Roman şi reuşita din partea secundă a lui Matulevicius.

După 14 minute de joc, Lung a dat pe lîngă balon şi Mihai Roman a rămas singur în careu de unde a reluat direct în poarta lui Bornescu. Pînă la sfîrştiul primei părţi, gorjenii au mai avut o ocazie importantă prin Predescu, care a şutat de la marginea careului, dar portarul giuleştenilor a respins în lateral.

În repriza secundă, băieţii lui Marian Rada au primit un penalty în minutul 53, după un fault a lui Elton la Alexandru Coman, dar şutul din lovitură de pedeapsă a lui Emil Dică a fost scos de Gliwa.

Cu un minut înainte de final, Matulevicius a fost găsit bine în faţa porţii, de unde l-a executat pe Bornescu şi a stabilit scorul final, 2-0.

Echipe de start:
Pandurii: Gliwa - Unguruşan, Erico, Elton, Momcilovic - Răduţ, Nistor - Buleică, Shalaj, Predescu - M.Roman Rezerve: Stanca, Pleaşcă, I. Constantin, P. Anton, Shamsin, Matulevicius, Şendroiu

Rapid: Bornescu - Tînc, D. Lung, Al. Iacob, Mendy - E. Dică, Rui Miguel, M. Stoica - Al. Coman, Pancu, M. Martin Rezerve: Drăghia, Al. Dan, Fl. Călin, Ciolacu, N. Vasile, Mera, V. Balint