SERVICII
 DIVERSE
 Adaugă Anunț!

Pandurii, învinsă în derbyul Olteniei

CSU Craiova s-a împus în derby-ul cu Pandurii, 2-1, și a egalat-o pe Steaua în fruntea Ligii 1, cu 27 de puncte.

Craiovenii au deschis scorul prin Măzărache, în minutul 51, fiind egalaţi în minutul 84, gol marcat de Țucudean 84. Ivan a adus victoria pentru CSU în minutul 90.

Echipele de start:
CSU Craiova: Calancea - Briceag, Kay, Acka, Vătăjelu - Popov, Zlatinski, Bancu - Ivan, Măzărache, Rocha
Rezerve: Popescu, Vlădoiu, Kelici, Do Rosario, Gustavo, Manea, Surugiu

Pandurii: Stanca - Pleașcă, Pițian, Vasiljevici, Bunoza - Răuță. Sânmărtean - V. Munteanu, Voiculeț, Antal - V. Alexandru
Rezerve: Lazar, Ungurușan, Hlistei, Țucudean, Pîrcălabu, Buijs, Obodo

Meciul a început cu 10 minute întârziere! Jucătorii de la Pandurii au refuzat să intre pe teren, protesând din cauza problemelor financiare de la club.

29.10.2016. 09:22