ZiarulGorjului.ro Anul VI *  
Email: office @ ziarulgorjului.ro  
  Prima pagină · Sport · Cine se joacă cu Pandurii, domnule Pârvulescu?

Menu:


PARTENERI



Casa Danielescu

PUBLICITATE


Expres Transport








Cazare pensiuni si hoteluri


Hotel Gorj






Next Gen

ULTIMA ORA

Niculina Mocioi s-a alăturat ALDE Gorj

  Toate stirile
COMUNICATE

Rrezultatele verificărilor primelor 10 persoane din grupul PFAM

  Toate comunicatele
LIVE WEBCAM
WEBCAM LIVE - CAMERE LIVE - Ziarul Gorjului   Coloana Infinitului
  Craiova
  CV - Fantana Arteziana
  Sibiu

Sport in Gorj RSS Display


ANUNŢURI
 IMOBILIARE
 AUTO
 ELECTRICE
 SERVICII
 DIVERSE
 Adaugă Anunț!

Cine se joacă cu Pandurii, domnule Pârvulescu?


• Joc fără fente... de Aurel MĂCEŞANU

• Întrebări cu iz penal pentru Eugen Pârvulescu

Eugen Pârvulescu se află de ceva vreme într-o funcție importantă la Pandurii Târgu-Jiu și de la debarcarea lui Marin Condescu pare să devină tot mai important.
Acesta a luat decizia de a reîntinerii echipa satelit, ceea ce nu e un lucru rău, dar a uitat că unii dintre fotbaliști mai au contracte cu clubul.

Mai nou, Pârvulescu este contestat și de cei de la USMO, dar, ironic, președintele adus de Popete senior la Târgu-Jiu spune că va pleca dacă lucrul acesta îi va fi cerut și de ceilalți acționari, uitând (ce mai președinte) că Pandurii nu are acționari, ci membrii asociați. Totuși, situația domnului Pârvulescu nu este una tocmai fericită și poate aduce multe necazuri Pandurilor.

Tocmai de aceea îi solicităm public lui Eugen Pârvulescu să răspundă la următoarele întrebări:

1.Este adevărat că ați semnat acte oficiale ca și președinte executiv la Pandurii deși în organigramă figurați ca și director?

2.Vă dați seama că o asemenea posibilitate înseamnă fals și uz de fals, ca să nu mai vorbim despre nulitatea unor documente?

3.Cum l-ați ales pe Adrian Bogoi ca și antrenor la Pandurii II?

4.Contează faptul că acesta este prieten cu Reghecampf de pe vremea când cei doi evoluau împreună la „micul Ajax“ de la Târgoviște sub comanda lui Silviu Dumitrescu?

5.Câți jucători aduși în ultima vreme la Pandurii sunt impresariați de Ana Maria Prodan?

REAMINTIM CITITORILOR ȘI SUSȚINĂTORILOR FANILOR PANDURILOR CĂ ANA MARIA PRODAN ȘI LAURENȚIU REGHECAMPF SUNT NAȘII FIULUI LUI EUGEN PÂRVULESCU, FOTBALIST LA STEAUA BUCUREȘTI.

28.02.2014. 21:38


Comentarii

nimeni cu acte in regula 27.01.2015. 11:43

Am recitit din intamplare aricolul si,pentru prima data,vad comentariile.Cat de josnici,pot fii multi oameni!!!L-au spurcat pe Macesanu,dar timpul i-a dat dreptate.In lumea asta,sa vrei binele,este echivalent cu linsajul in piata publica!Felicitari,domnule Macesanu,sincer,regret ca nu am vazut toate aceste mizerii,la timp,eram primul care va oferea ajutorul,moral si o asistenta legala,pentru a cere daune acestor mizerii,care isi spun oameni!!!!!!!!!!

Teziti va 07.03.2014. 20:35

sluga,alcoolisst...l ati murdarit pe omul asta de nu osa l spele tot jiul.A avut dreptate.bogoi al lui parvulescu lua bataie de la descultii de la rovinari.omul stie fotbal,se vede iar voi faceti presiuni pt functii si afaceri .revin.

gica 07.03.2014. 07:57

mai rica,si tu ai ajuns sluga lui condescu??? ca altfel,axplica de ce nu crezi ca treaba nu poate merge cu alti oameni noi!! e vremea schimbarii,ricaaa! si ai atatea exemple in ultimul timp! dar tu in ce era traiesti???

bodyguard 05.03.2014. 20:32

Mai...nea popa nu ti-e frica de...POPA? OM mai integru ca RICA rar intalnesti...LASITATEA TA! Este singurul ziarist care a fost si a urmarit jocurile copiilor de o schioapa si ale juniorilor de la Pandurii iar eu bag mana in foc ca nu s-a pretat nici macar la o cafea iar tu un neica-nimeni il bagi in oala cu ...MARIN!? Mi-e lehamite de tine.

vali 05.03.2014. 19:45

respect rica, dar cu parvulescu nu pot fi de acord ca lai criticat ca aia din gasca veche ne pusesera pe butuci

vali 05.03.2014. 19:43

ori ce poate sa fie acuzat rica dar ca ed betiv ,multi nun stiu ca rica de 2ani aproape3 nu pune alcool in gura , iar ca om a lui conde iar e aberatie. marin condescu cu rica macesanu nu sau inteles niciodata si nici la banchete nu participa unde venea toata presa cu o exceptie dan nitu si rica macesanu singurii ne agreati de sindicalisti si de marin. erau catalogati ca oamenii galeriei durii. vezi cine a mers in deplasari in strainastate? poatel confundati cu mona fosta doamna de fier de la pandurii care facea si desfacea intrigi iar nitu cu rica nu erau haliti de asa zisa presa si fosta conducere ca ne tineau noua apararea la galerie. ei si in deplasari cand mergeau mergeau pe banii lor si nu au beneficiat de nici un favor. asa ca fara rica cu jigniri si acuzatii.

aurel macesanu 05.03.2014. 11:35

din cate vedeti comentariile sunt necenzurate si asa o sa ramana.multumesc si pentru jigniri,asta face parte din viata,urez mult succes celor ce nu au gasit alt motiv de a ma jigni desi poate ar face bine sa caute in alta parte.da,am fost si sunt BEAT de pandurii tg jiu si nu imi pare rau ca am luptat pentru unele persoane care azi se umilesc in fata mea.va astept comentariile foarte interesante din punct de vedere moral.

popa 04.03.2014. 21:30

nea rica,ai luat-o mult de tot pe sant! a plecat condescu si ai lui si nu mai ai ce...suge??? pot sa te ajut eu,dar am doar o...tata!!! asa ca sa ai ce suge in continuare! nu mai bei??? pai ai baut o garnitura de tren de si acum ai creierul in alcool!!! lasa-ne cu aia care au furat ca-n codru!!!la puscarie cu ei,ai putina rabdare!!!

xxx 04.03.2014. 12:30

esti nebun de legat.nu credeam dupa tot ce scri despre unii de la pandurii o sa te mai vad la stadion.cand te am vazut duminica la masa presei, mi am dat seama ca nu l am pierdut pe RICA,cel caruia nu ia fost rusine sa stea la masa cu ultimul nefericit din cartier.ca sa ti dai doar tu seama cine sunt, iti zic,pariuri,spital.te ai imbracat in rosu sa turbeze niste baitasi,nu te dezminti in ceea ce te priveste.ala care a scris ca esti betiv trebuie sa mai caute pe la alte redactii.tu bine ai revenit si iti trasmit salutari SI MINERII DE LA DAMBOVA CARE AU TOT DAT BANI PT PANDURII.

pa,pa 03.03.2014. 10:02

pa,pa individule ce arunci cu noroi in macesanu.nu stiu de ce te agiti si jignesti un om care face bine ce face,nu stiu de ce esti atat de disperat incat recurgi la astfel de mojicii,dar pe teren s a vazut ca macesanu a avut dreptate.aveti destul loc la loje si daca lucrurile meg asa o sa fiti singurii din stadion.argumentez orican si oricui ca jucatorii anei maria prodan adusi de parvulescu sunt mult sub ceea ce a avut pandurii.aticol cinic precum'situatia din teren'.continuati asa pt ca tot microbistul interesat doar de rezultate si nu de tot felul de afaceri va este alaturi.

victor 02.03.2014. 22:31

neicanimeni,fa bine si nu mai jigni omul asta,e pacat ca va bateti pe functii nu pt echipă.ai vazut meciul tupeistule?macesanu a avut dreptate!

la milogu 02.03.2014. 17:45

FRUSTRATULE,ESTI UN LIGAU.SUNT PRIETEN CU BAIATUL ASTA SI TE ANUNT CA NU A BAUT MAI MULT CA ALTII.DE PESTE DOI ANI NU GUSTA ALCOOLUL,INTAMPLATOR ARE SI NISTE PREMII NATIONALE CA SI JURNALIST IAR CONDESCU NU L/A PUS LA MASA CA PE ATATIA DIN PRESA.MILOGULE,FA BINE SI MERGI LA CERSIT SAU FA TI CARNET DE PARTID.BV RICA,DA I INAINTE CA AU INCEPUT SA SE AGITE.

rica 02.03.2014. 10:45

bai betivane,mai lasa-ne frate cu oamenii lui conde!!!sa vina oameni noi,ca nimeni nu s-a nascut invatat!!! ca asa cum tu cica esti ZIARIST,asa pot fi si altii conducatori!

moxu 02.03.2014. 08:09

foarte bine a procedat PIRVULESCU cu aducerea lui ,BOGOI.Ar trebui sa aduca si la grupele de juniorii, citiva antrenori.De 20 de ani nu au scos nici un fotbalist.MISU STELESCU sa ramina asistent medical,restul scauteri,prin circiumi.

ANA MRIA PRODAN SAYS 02.03.2014. 02:18

Sane traiasca finul...la dracu cu taranii de la tg jiu

suporter 01.03.2014. 22:48

LASA/TI DRACU PROSTIILE.PARVULESCU ADUS DOAR JUCATORI PENIBILI IN AFARA DE ERIC.DACA AIA MICI AVEAU VALOARE AJUNGEA PE LA DRACU PRIN B MACAR.ALBERT VOINEA ESTE CEL MAI BUN EXEMPLU.LATRATI SA VA DEA PARVULESCU UN OS.

my 01.03.2014. 22:26

vali lasa ne cu galeria ta.omul are drepiate.au fost sdusi jucatori penibili iar comisioanele au mers unde a trebuit.asta parca tot hotie se numeste.bv jeane,parvulescu egal bebe tambu.ambii cu jmefchfrii cu jucatori

vali 01.03.2014. 16:30

rica frate mai lasane cu marin condescu cu temelescu cu golea cu usmo.... pandurii merge si fara ei. nul mai ataca pe parvulescu ataca pe aia care au luat in deplasari pe altii care nu cunosc fotbal neamuri unchi si matusi nu galeria. sti tu bine cine a facut listele marin....si altii din cloca lui.dana ,mona si altii mancau banii aiurea la pasndurii si luau in csantonament amante si sotii

JEAN 01.03.2014. 13:31

Eu am incredere in Parvulescu!Cand o claca il aducem pe...TAMBU!