SERVICII
 DIVERSE
 Adaugă Anunț!

Rezultate Campionat Dolce Vita 5-6 noiembrie

Rezultate Campionatul Judetean de Minifotbal Dolce Vita Rezultate Etapa 3 si Clasament Campionatul Firmelor si Institutiilor Publice din Gorj

Scrie Comentarii (0)   06.11.2016. 16:13

Pandurii, învinsă în derbyul Olteniei

CSU Craiova s-a împus în derby-ul cu Pandurii, 2-1, și a egalat-o pe Steaua în fruntea Ligii 1, cu 27 de puncte.

Craiovenii au deschis scorul prin Măzărache, în minutul 51, fiind egalaţi în minutul 84, gol marcat de Țucudean 84. Ivan a adus victoria pentru CSU în minutul 90.

Echipele de start:
CSU Craiova: Calancea - Briceag, Kay, Acka, Vătăjelu - Popov, Zlatinski, Bancu - Ivan, Măzărache, Rocha
Rezerve: Popescu, Vlădoiu, Kelici, Do Rosario, Gustavo, Manea, Surugiu

Pandurii: Stanca - Pleașcă, Pițian, Vasiljevici, Bunoza - Răuță. Sânmărtean - V. Munteanu, Voiculeț, Antal - V. Alexandru
Rezerve: Lazar, Ungurușan, Hlistei, Țucudean, Pîrcălabu, Buijs, Obodo

Meciul a început cu 10 minute întârziere! Jucătorii de la Pandurii au refuzat să intre pe teren, protesând din cauza problemelor financiare de la club.

Scrie Comentarii (0)   29.10.2016. 09:22

Calificare fără emoţii

Pandurii Tg-Jiu s-a calificat în optimile Cupei României fără emoţii, scor 3-0, împotriva echipei suporterilor timisoreni, ASU Poli Timişoara.
Pentru gorjeni au marcat Alexandru('39), Obodo('48-penalty) şi Bunoza ('89).

Alte rezultate:
Metalosport Galaţi - Luceafărul Oradea 0-1
Râmnicul Vâlcea - CFR Cluj 0-1
Sepsi - CSU Craiova 0-1 (după prelungiri)

Scrie Comentarii (0)   25.10.2016. 15:25

ANAF scoate la licitaţie bunurile celor de la Pandurii

ANAF a scos la licitatie bunurile clubului, in incercarea de a recupera datoriile de 1.5 milioane de euro.

Pe lista bunurilor scoase la vanzare se afla autocarele echipei, iarba sintetica, sediul centrului de copii si juniori, mai multe autoturisme si chiar si un teren arabil.

Culmea, in timp ce Pandurii se confrunta cu probleme financiare grave, iar viitorul clubului este tot mai incert, la Targu Jiu se construieste un stadion nou.

Oficialii de la Pandurii anunta ca intentia ANAF de a scoate bunurile clubului la licitatie este o greseala. Clubul se afla de pe data de 19 octombrie in insolventa, astfel ca ANAF nu se poate atinge de bucuri ca sa-si recupereze datoriile.

Scrie Comentarii (0)   24.10.2016. 10:47

DINAMO - PANDURII 4-0 în etapa a 13-a din LIGA I

Dinamo a obținut, sâmbătă, cea mai categorică victorie din acest sezon, scor 4-0 cu Pandurii într-un meci din etapa a 13-a din Liga I.

Dinamo s-a impus fără probleme în meciul cu Pandurii. D. Lazar și-a respins mingea în poartă în minutul 5, iar jocul a curs din acel moment în favoarea echipei pregătite de Ioan Andone. Vali Lazăr în minutul 37, Palic în minutul 39 și din nou Vali Lazăr în minutul 89 au mai marcat pentru Dinamo, care urcă pe locul 5, cu 19 puncte, la egalitate cu FC Botoșani și Pandurii.

Pandurii Tg. Jiu, prima finalistă a Cupei Ligii Adeplast, după 3-1 cu Dinamo

Pandurii Tg. Jiu s-a calificat în finala Cupei Ligii Adeplast la fotbal, marți seara, după ce a învins pe Dinamo București cu scorul de 3-1 (0-0), în Șoseaua Ștefan cel Mare, în manșa secundă a semifinalelor.

Pandurii, care învinsese în prima manșă cu scorul de 2-1, a deschis scorul prin lituanianul Deivydas Matulevicius (65 — penalty), după ce camerunezul Fai l-a faultat în careu pe Răduț. Marian Pleașcă (71) a majorat scorul, la capătul unui contraatac, la doar două minute de la introducerea sa pe teren, iar Mihai Răduț (89) a închis tabela pe un nou contraatac, precedat de un henț. Golul lui Dinamo a fost reușit de Gicu Grozav (84), din lovitură liberă, aceasta fiind prima reușită oficială a internaționalului pentru ''câinii roșii''.

Citeşte tot articolul    Scrie Comentarii (0)   10.03.2015. 17:13

Energia a câștigat clar primul meci din sferturile FIBA EuroChallenge

Energia Pandurii Tg. Jiu s-a impus clar în formației franceze Le Mans Sarthe Basket, cu scorul de 84-60 (25-10, 31-9, 14-25, 14-16), marți, la Tg. Jiu, în primul meci din cadrul sferturilor de finală ale competiției FIBA EuroChallenge la baschet masculin.

Energia conducea la jumătatea confruntării cu un neverosimil 56-19, dar diferența maximă a fost de 39 de puncte (58-19, min. 21). Gorjenii s-au relaxat și au permis echipei franceze să mai reducă din diferență, dar tot au învins la 24 de puncte, 84-60.

Citeşte tot articolul    Scrie Comentarii (0)   10.03.2015. 17:02

Pandurii, la un pas de finala Cupei Ligii

Pandurii a învins Dinamo, scor 2-1, în prima manşă a semifinalelor Cupei Ligii. Returul va avea loc pe 11 martie.

Jucătorii lui Edi Iordănescu au început bine meciul şi au deschis scorul în minutul opt, prin Mihai Roman, care s-a desprins de marcajul lui Durimel şi a marcat cu un şut printre picioarele lui Farnolle.

Dinamo nu a reuşit să pună presiune pe adversar şi nu şi-a creat nici o ocazie periculoasă. Jucătorii lui Teja au egalat în minutul 78, după ce au profitat de o ieşire eronată a fundaşilor gorjeni. Marius Niculae a scăpat singur cu Gliwa, a şutat în bară, iar fundaşul Filip a împins mingea în poartă, la singurul şut pe poartă al "cîinilor".

Citeşte tot articolul    Scrie Comentarii (0)   18.02.2015. 03:28

Pintilii vrea la Pandurii, Al Hilal nu

Pintilii s-a înţeles cu Pandurii pentru acest retur, însă Al Hilal nu şi-a dat încă acordul. Arabii ar vrea să-l împrumute pe mijlocaş undeva în zonă, pentru a-l avea sub observaţie.

Pintilii nu ştie încă unde va juca după cantonamentul naţionalei din Antalya. Fostul căpitan al Stelei ar fi de acord să revină la Târgu Jiu, de unde s-a transferat în Ghencea. Totul e pus la punct şi cele două tabere mai aşteaptă doar răspunsul arabilor.

Citeşte tot articolul    Scrie Comentarii (0)   12.02.2015. 03:30

România va organiza Campionatele Europene de gimnastică din 2017

România va organiza Campionatele Europene de gimnastică din 2017, a declarat, vineri, pentru MEDIAFAX, preşedintele Federaţiei Române de Gimnastică (FRG), Adrian Stoica, aceasta fiind a doua ediţie găzduită de ţara noastră după cea din 1957, prima a competiţiei.

"Ce înseamnă asta, vom vedea noi! Nu e prima dată când România este ţară gazdă, ci a doua oară, dar între prima şi a doua oară, prima fiind cea inaugurală a Campionatelor Europene feminine, din 1957, este un pod de aproape 60 de ani. Acum am reuşit această performanţă, aşa i-aş spune, de a ni se atribui organizarea acestor Europene, dar cred că este o mare responsabilitate", a declarat Adrian Stoica, pentru MEDIAFAX, la finalul primei zi de lucrări a Comitetului Executiv al forului european de profil, UEG.

Citeşte tot articolul    Scrie Comentarii (0)   24.01.2015. 06:24

<< Prima pagină < Pagina precedentă [1 / 53] Pagina următoare > Ultima pagină >>