Filiala Oltenia a Asociaţiei de Luptă împotriva Bolii Parkinson, inaugurată la Târgu-Jiu

JANDARMERIE: Adunare festivă dedicată zilei naţionale

DIVERSE
 Adaugă Anunț!
  Prima pagină · Ultima ora

Sorin Cârţi, noul şef al Gărzii Financiare Gorj

Traian Iana, comisarul şef al Gărzii Financiare Gorj, a fost detaşat pentru şase luni la şefia instituţiei de control financiar din Teleorman. Locul lui a fost ocupat de către comisarul şef al Gărzii Financiare Arad, Sorin Cârţi. Printr-un ordin al Agenţiei Naţionale de Administrare Fiscală, 18 şefi ai secţiilor Gărzii Financiare din ţară vor conduce timp de şase luni, o altă secţie dintr-un alt judeţ.

Scrie Comentarii (0)   20.03.2008. 09:08

Păcurar a adus trei puncte pandurilor

După victoria de la Buzău, echipa Pandurii Târgu Jiu a reuşit cea de-a doua victorie consecutivă, scor 1-0,cu Ceahlăul Piatra Neamţ. Singurl gol al partidei a fost marcat de Alexandru Păcurar, în minutul 57. Acesta a primit un balon în marginea careului, după un corner executat de Vasilache şi l-a învins pe portarul moldovenilor cu un şut imparabil. Gorjenii au avut un început mai slab, însă după un sfert de oră, Stângă a ameninţat poarta oaspeţilor, acesta nereuşind însă să înscrie. În prima repriză, gorjenii au lovit bara prin Piţurcă, în minutul 31.Acesta a primit un balon in careu, după o acţiune personală a lui Iordache, însă balonul ciupit de acesta a lovit stâlpul din stanga porţii. În partea a doua, Neagoe a mutat inspirat, nou intratul Alexandru Păcurar aducând un plus echipei. La doar un minut de la reluare, acesta a zguduit bara transversală cu o torpilă de la 40 de metri. Gorjenii au dominat categoric şi după marcarea golului lui Păcurar din minutul 57.La finalul meciului, antrenorul Eugen Neagoe s-a declarat mulţumit de evoluţia întregii echipe: „Este o victorie foarte importantă pentru noi, deoarece am câştigat trei puncte mari. Puteam să marcăm mai mult, însă iar am lovit bara. Ştiam că o să avem un joc greu, dar victoria este meritată, iar băieţii merită felicitaţi”. Cu această victorie, gruparea gorjeană a urcat două poziţii, clasându-se pe locul 15, la egalitate de puncte cu Ceahlăul. Următorul joc pentru trupa lui Neagoe este programat luni, în deplasare la Farul Constanţa.

Scrie Comentarii (0)   19.03.2008. 22:54

<< Prima pagină < Pagina precedentă [164 / 164] Pagina următoare > Ultima pagină >>