w w w . Z i a r u l G o r j u l u i . r o
 Anul VI *

Publicitate

Contact:
E-mail: office @ ziarulgorjului.ro
Telefon: 0253 21 86 36
Mobil: 0728 066 000
Fax:
0253 21 86 36

Menu:

 

FĂ-TE VIZIBIL
Lunar avem peste 66.000 de afişări. Contactează acum departamentul de publicitate al ziarului la tel.:0728/090.780 şi postează
RECLAMA TA AICI!



Casa Danielescu
PUBLICITATE









Expres Transport



radio Cerc



Hotel Gorj




Free & demo software




ULTIMA ORA

 · Marcel Hoară demis
 · S-a înființat Federaţia Tinerilor Fermieri din România
 · Locuri meritori pentru jandarmi gorjeni la
 · Trei incidente electorale in doua zile
 · Ziua Europei sărbătorită la Colegiul Naţional “George Coşbuc” din Motru
 · Discurs susţinut de Victor Ponta, premierul României şi preşedintele PSD – Lansarea candidaţilor USL Gorj
 · Un cerc de lumină în jurul operelor brâncuşiene de la Târgu Jiu
  Toate stirile
COMUNICATE

 · CEZ Distributie avertizeaza: amplasarea de reclame electorale neautorizate este interzisa
 · Finala editiei a XI-a a Festivalului International de Muzica Francofona
 · 31 de sanctiuni in 3 zile
 ·  Jndarmi au interceptat infractorul
 · Jandarmi in acțiune
 · Obligații ce revin organizatorilor adunărilor publice desfășurate în cadrul campaniei electorale
 · Asociația silitoare deținătoare de o lună de Mai înfloritoare
 ·  „Patologia Respiratorie în Practica Medicală Curentă”, cea de-a treia ediție
 · Finalişti în proiectul Europa CNE
 · Flashmob pe stadion
 · JANDARMI ASIGURĂ ORDINEA PUBLICĂ LA MÂNĂSTIREA LAINICI
 ·  JANDARM AFLAT ÎN TIMPUL LIBER
  Toate comunicatele

ANUNŢURI
 IMOBILIARE
 AUTO
 ELECTRICE
 SERVICII
 DIVERSE
 Adaugă Anunț!
  Prima pagină · Comunicate · USL:“Dacă Traian Băsescu ar vrea binele sistemului de sănătate, l-ar aduce înapoi în sistem pe Raed Arafat”

USL:“Dacă Traian Băsescu ar vrea binele sistemului de sănătate, l-ar aduce înapoi în sistem pe Raed Arafat”

USL nu considera ca Traian Basescu este sincer cand spune ca el nu vrea sa atace SMURD sau ca nu vrea interese private in sanatate. Traian Basescu este in continuare preocupat mai mult de interese private decat de interesul pacientilor, cei care ar trebui sa fie principalii beneficiari ai sistemului de sanatate publica.
Daca ar vrea cu adevarat binele sistemului de sanatate, ar face tot ceea ce depinde de domnia sa pentru a-l aduce inapoi in sistem pe Raed Arafat, precum si pentru a-i stimula sa promoveze legea pe cei care sunt cu adevarat credibili – respectiv, profesionistii adevarati din sistem.
Sistemul de urgenta este, in continuare in pericol, si este nevoie de o regandire majora a legii din acest punct de vedere. De asemenea, atragem atentia despre riscul ca aceasta lege sa duca la scumpirea sanatatii pentru cetateni, mai ales daca nu se controleaza cu atentia modul in care s-ar deschide aceasta piata catre marii asiguratori.
Singurul lucru cu care suntem de acord este ca trebuie, intr-adevar, sa discutam in detaliu legea, fara sa ne concentram pe teme false. Aceasta lege nu poate fi adoptata pe termen scurt, fara o revizuire serioasa si fara o dezbatere cu cei mai credibili oameni din sistem.
Cel mai bun lucru pe care Traian Basescu l-ar putea face ar fi sa nu mai vorbeasca atat de mult despre aceasta lege, cel putin nu inainte sa se pronunte specialistii din sistem. Riscul cel mai mare ar fi ca, la adapostul unei intentii corecte – aceea de reformare si eficientizare a sistemului de sanatate publica – sa se distruga ceea ce functioneaza corect in prezent si sa se produca si mai multe probleme.
Biroul de presa al PSD
5 septembrie 2011

11.01.2012. 21:04


Comentarii

Acest articol n-are nici un comentariu.

Comentează

Ziarul Gorjului nu este responsabil juridic pentru continutul comentariilor. Responsabilitatea pentru mesajele dumneavoastra va revine in exclusivitate.

* = câmp obligatoriu

:

:

: